En İlginç 10 Çevrimiçi Alışveriş İstatistiği

Online alışveriş, tam hız devam ediyor ve perakendecilerin, rahatlaması için zamanı yok. En ilginç 10 çevrimiçi alışveriş istatistiği:

1. Küresel e-ticaret perakende satışlarının küresel değeri, 2019’un sonunda, 2019’un tüm satışlarının % 19’u ile 3.45 trilyon dolara ulaşacak. (Kaynak: eMarketer )


2. Amazon şu anda ABD e-ticaret pazarının neredeyse % 50‘sini oluşturuyor. (Kaynak: TechCrunch )


3. 2040 yılına gelindiğinde, ticari işlemlerin % 95‘i İnternet üzerinden yapılacak. (Kaynak: NASDAQ )


4. Z nesli anketi katılımcılarının % 54‘ü, giyim eşyası, ayakkabı, takı vb. ürünlerin sanal gerçeklikle üzerilerinde görebilecekleri gibi mağazadaki ürünlerini denemelerine olanak sağlayan araçları görmek istediklerini söyledi. Bu durum kadınlarda (% 59) erkeklerden (% 49) daha popülerdir. (Kaynak: IBM / Ulusal Perakende Federasyonu )


5. Tüketicilerin % 63‘ü, e-postanın belirli bir perakende mağazasında alışveriş yapmak için en etkili araç olduğuna inanmaktadır, ancak geleneksel görsel medya (% 46), doğrudan posta (% 38) ve basılı reklamlar (% 32) da beğenmktedirler. (Kaynak: Perakende Dokunuş Noktaları )


6. Tüketicilerin verilerini paylaşmasının sebepleri sorulduğunda, ankete katılanların % 90‘ı ürünlerde indirim olmasını öne sürdü. Bu, örneğin bir e-posta aboneliği olabilir. Birçok e-ticaret sitesi, bülten abonelikleri karşılığında anında indirim sunar. (Kaynak: SmarterHQ )


7. Perakendecilerin % 62‘si kişisel verilerin ve analitiklerin kullanılmasının şirketler için önemli bir rekabet avantajı sağladığını bildirmiştir. (Kaynak: IBM)


8. Online alışveriş yapanlar ücretli nakliye hizmetini sevmezler. Bu nedenle, sepete ürün ekleme (% 36), minimum teslimat süresi (% 32) seçme ve promosyon kodlarını çevrimiçi arama (% 32) dahil, ücretsiz gönderim fırsatlarını arayacaklar. (Kaynak: UPS )


9. Malları iade etmek, çevrimiçi alışveriş yapanlar için kilit bir gereksinim olmaya devam ediyor. Ankete katılan tüketicilerin % 73‘ü iade deneyiminin bir satıcıdan almaya devam edip etmeyeceklerini etkilediğini söyledi. Dünya çapında, çevrimiçi alışveriş yapanların % 36‘sı, önceki üç ay içinde ürünleri iade etti. (Kaynak: UPS )


10. Tüketicilerin % 69‘u, müşteri desteği ile iletişim kuramamanın, perakendeciler için satış sonrası müşteri hizmetleri arasındaki en büyük hata olduğunu söylüyor. (Kaynak: Perakende Dokunuş Noktaları )

Dünyadaki bu çevrimiçi alışveriş istatistikleri, çalışmalarınıza ışık tutacak ve yön verecek nitelikteler. En faydalı 10 çevrimiçi alışveriş istatistiği. İlham almayı unutmayın.

Yorumda Bulunun