Animasyon Filmleri 2020 Güncel Liste

Animasyon filmleri izlemeyi seviyor musunuz? 2019 yılı, animasyon filmleri için harika bir yıl oldu. Animasyon filmleri 2020 yılında da varlığını artırarak sürdürecek.

Aşağıdaki 2020 yılında ilk 6 ayda sinemalarda boy gösteren animasyon filmleri ni izlemeye ne dersiniz ?

Animasyon Filmleri Listemiz:
1. Spies in Disguise
 • ABD, 2020.
 • Macera, bilim kurgu, komedi.

Havalı ve şık bir casus Lance Sterling, genç bilim adamı Walter Beckett’i ortak olarak alıyor. Birlikte dünyayı tehditten kurtarmalılar. Ancak ajan yanlışlıkla yeni bir ilaç içiyor ve bir güvercin haline geliyor.

20th Century Fox’tan en çok beklenen ve en canlı animasyonlardan biri. Mükemmel grafiklere sahip bu animasyonda, ana karakterleri Will Smith ve Tom Holland seslendirdi.

2. Shaun The Sheep Movie Farmageddon
 • İngiltere, Fransa, ABD, 2020.
 • Komedi, macera, bilim kurgu.

Cesaret kırıcı kuzu Sean ve çiftlik komşuları başka bir sıkıntıyla karşı karşıya kalır: yabancı bir uzaylı Lu-La Dünya’ya düşer . Ve şimdi hayvanlar; uzay gemisini, bir uzaylı yakalama ajansının elinden kurtarması gerekiyor.

Nick Park’ın klasik karakterleri tekrar ekranlara dönüyor. Madagaskar senaristi Mark Burton ve Shawn öykülerinin düzenli yazarlarından, Richard Starzak ise animasyonu yönetmekten sorumlu.

3. Süpermen: Red Son
 • ABD, 2020.
 • Kurgu, aksiyon filmi.

Mark Millard’ın aynı adlı çizgi romanından uyarlanan bir animasyon, Süpermen’in oluşumunun alışılmadık bir versiyonunu anlatıyor . Küçük Kal-El ile bir uzay mekiği ile, kanonik tarihten birkaç saat önce Dünya’ya düşer. Ve sonunda, bu güçlü adam yabancı Ukraynalı köyünde yetişir ve sonra Stalin’in asistanı olur.

Bu versiyonda, Lex Luthor gezegeni bir süper kahraman komünistinden kurtarıyor. Çoğu DC çizgi filminde olduğu gibi, Süpermen: Red Son sinemaları atlayarak hemen medyada yayınlanacak.

4. Onward
 • ABD, 2020.
 • Komedi, macera.

Her türlü büyülü yaratığın yaşadığı dünyadan, tüm sihirler bir anda kaybolur. Sıradan bir banliyöden iki elf erkek kardeş, uzun süredir kayıp olan babalarından miras kalır ve bir yolculuğa çıkarlar. Büyülü güçlere ne olduğunu ve geri getirilip getirilemeyeceğini bulmaları gerekiyor.

Canavar Üniversitesi’ni yaratan ünlü animasyon stüdyosu Pixar ve yönetmen Dan Scanlon, aile bağları ve mucizelere olan inanç hakkında başka dokunaklı bir hikaye göstermeyi planlıyor gibi görünüyor.

5. Trolls World Tour
 • ABD, 2020.
 • Müzikal, komedi, macera, fantezi.

2016 animasyon filminin devamı olan bu filmde, troller farklı bölgelere dağılmış altı kabileden sadece biri olduklarını öğreniyorlar. Ve her yerleşim bir tür müziğe düşkündür: klasikten hip-hop’a. Ancak Kraliçe Rox diğer tüm türleri yok etmek istiyor, böylece hard rock her yerde hüküm sürecek.

Oldukça fazla ünlü bu animasyonda seslendirme yaparken, büyük ve korkunç Ozzy Osbourne bile Kraliçe Rox’un babası seslendiriyor.

6. Scooby Doo
 • ABD, 2020.
 • Komedi, macera, korku.

Herkes doğaüstü güçler ile savaşan ünlü köpeğin ve arkadaşlarının hikayesini bilir. Bu animasyonda ise şimdi, seyirciye tüm ekibin nasıl tanıştığı ve arkadaş olduğu hakkında bilgi verilecek. Ve aynı zamanda en tehlikeli maceralarını anlatacak.

Scooby-Doo serisinin onlarca animasyon dizisi ve hikayesi var. Neyse ki, 2000’lerin başlarında canlı aktörlerle filmlerin olumsuz eleştiriler almasından sonra, stüdyo animasyona geri döndü.

7. The SpongeBob Movie: Sponge on the Run
 • ABD, Güney Kore, 2020.
 • Komedi, macera.

Ve büyük ekranlara dönen efsanevi bir çizgi film. Bu sefer, SpongeBob ve Patrick kayıp evcil hayvanı bulmak için bir yolculuğa çıkmak zorunda kalacaklar – salyangoz Gary. Aramalar onları kayıp Atlantic City şehrine götürecek.

Ufak bir ayrıntı, Keanu Reeves akıllı bir takla otu olarak görünüyor.

Yorumda Bulunun