En İyi Uzay Filmleri , Mutlaka İzlenmesi Gerekli Liste

En güzel uzay ve uzaylı konulu bilim kurgu film severler için mutlaka izlenmesi gereken ufuk açıcı en iyi uzay filmleri önerileri ve listesi 🙂

1. PROMETHEUS
Prometheus (2012)
Bir keşif ekibi, insanlığın dünyadaki kökenleri hakkında bir ipucu keşfederek onları evrenin en karanlık köşelerine bir yolculuğa çıkarıyor.  Orada, insan ırkının geleceğini kurtarmak için korkunç bir savaşla mücadele etmeleri gerekiyor.
124 dakika

2. VALERIAN AND THE CITY OF A THOUSAND PLANETS
Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu (2017) 
Karanlık bir güç, binlerce gezegenden gelen türlere ev sahipliği yapan Alpha, geniş bir metropol ve tehdittir.  Özel operatörler Valerian ve Laureline, yağmacı tehditleri belirlemek ve sadece Alfa’yı değil, evrenin geleceğini korumak için yarışmalıdır.
137 dakika

3. GUARDIANS OF THE GALAXY
Galaksinin Koruyucuları (2014)
Bir grup galaksiler arası suçlu, evreni temizleme planları olan fanatik bir savaşçıyı durdurmak için bir araya gelmelidir.
121 dakika

4. WALL · E
VOL-İ (2008)
WALL · E, dünyada çöple doldurulan ve tüm insanlar uzaydan kaçan son robottur. 
700 yıl boyunca dağınıklığı temizlemeye ve sürdürmeye devam etti, ancak oldukça ilginç insan benzeri nitelikler geliştirdi.  Bir gemi yeni ve şık bir robot türü ile geldiğinde, WALL · E sonunda bir arkadaş bulduğunu düşünür ve ayrıldığında gemiye biner.
98 dakika


5. PASSENGERS
Yolcular (2016)
Uzak bir koloni gezegenine seyahat eden ve binlerce insanı taşıyan bir uzay aracının uyku odalarında bir arıza var.  Sonuç olarak, iki yolcu 90 yıl önce uyandı.
116 dakika

6. OBLIVION
Oblivion (2013)
Jack Harper (Cruise), Dünya’da geriye kalan birkaç insansız uçak teknisyeninden biridir. Scavs olarak bilinen tüyler ürpertici tehdide karşı yıllardır verilen savaşın ardından büyük bir operasyonun parçası olarak hayati kaynakların çıkarılmasıyla ilgilenen Jack’in görevi neredeyse bitmek üzeredir. Yerden binlerce metre yukarıdaki nefes kesici göklerde yaşayan ve oraları devriye gezen Jack’in sürdüğü bu yaşam, iniş yapmış bir uzay mekiğindeki güzel bir yabancıyı kurtarınca alt üst olur.
124 dakika

7. LİFE
Yaşam (2017)
Uluslararası Uzay İstasyonu’nun altı kişilik mürettebatı, Mars’tan, karasal yaşamın ilk kanıtı olabilecek, beklenenden daha akıllı olduğunu kanıtlayan bir örnek üzerinde çalışmakla görevlendirildi.
103 dakika

8. STAR TREK
Uzay Yolu (2009)
Galaksinin kaderi acı rakiplerin elinde.  Birincisi, James Kirk, suçlu, heyecan arayan bir Iowa çiftlik çocuğu.  Diğeri, bir Vulkan olan Spock, tüm duyguları reddeden mantık temelli bir toplumda yetiştirildi.  Ateşli içgüdüsü sakin bir sebeple çatıştığından, beklenmedik ama güçlü ortaklıkları, mürettebatını kimsenin daha önce gitmediği cesurca gidecek şekilde hayal edilemez bir tehlikeye sürükleyebilen tek şeydir.  İnsan macerası yeniden başladı.
127 dakika 

9. THE MARTIAN
Marslı (2015)
Mars’a insanlı bir görev sırasında, Astronot Mark Watney şiddetli bir fırtınadan sonra ölü olarak kabul edilir ve ekibi tarafından geride bırakılır. Ancak Watney hayatta kaldı ve düşman gezegende kendini yalnız ve yalnız buldu. Sadece yetersiz kaynaklarla, yaşamak için Dünya’ya canlı olduğunu bildirmek için yaratıcılığını, zekasını ve ruhunu kullanmalıdır.
141 dakika

10. MOON

Ay (2009)
Üç yıllık sözleşmesinde sadece üç hafta kaldığında, Sam Bell nihayet Dünya’ya dönmek için endişeleniyor.  Bilgisayarı ve asistanı GERTY ile birlikte Ay merkezli bir üretim tesisinin tek kişisidir.  Ancak bir kaza geçirdiğinde yalnız olmadığını bulmak için uyanır.
97 dakika

11. 2001: A SPACE ODYSSEY
2001: Bir Uzay Destanı (1968)
İnsanlık, ay yüzeyinin altına gömülü gizemli bir nesne bulur ve dünyanın en gelişmiş süper bilgisayarı HAL 9000’in yardımıyla kökenini bulmak için yola çıkar. En iyi uzay filmleri arasında bir klasiktir.
149 dakika

Yorumda Bulunun