İPhone’da Gorilla Glass Nedir? 15 Kez Düştüğünde Kırılır Mı?

Gorilla glass nedir? Gorilla Glass, Corning Incorporated tarafından üretilen özel camlar için bir marka adıdır. Akıllı telefonlar için geliştirilmiş sağlam bir camdır.

Gorilla camı çizilmelere karşı dayanıklı ve kırılması zor olan özel bir bileşime sahiptir. 2018’de piyasaya sürülen en son ürün olan Gorilla Glass 6, 1 metreden zemine 15 kez düştüğünde bile kırılmayacak sağlamlığa sahiptir.

Gorilla glass genellikle akıllı telefon yapan şirketlere satılıyor ve akıllı telefonun bir parçası. Akıllı telefonunuzun teknik özelliklerine bakar ve “Gorilla glass” kelimesini bulursanız, Corning’in gorilla camını kullandığınızı güvenle değerlendirebilirsiniz.

Akıllı telefon modeline bağlı olarak, sadece ekranlı yüzeyde değil arkada da goril cam kullanan ürünler var.

Corning, 150 yılı aşkın geçmişi olan köklü bir üreticidir.

Ayrıca goril cam üreten Corning’e de kısaca değinelim. Corning, 1851 yılında kuruldu. Amerika Birleşik Devletleri’nin en köklü şirketlerinden biridir. Thomas Edison tarafından icat edilen ampulleri kaplayan cam, köklü bir şirket olan Corning tarafından da üretildi.

Şirket, 2007 yılında piyasaya sürülen ilk iPhone akıllı telefonlar için cam ürünler üretti ve bu ürün “Gorilla Glass” markası altında birçok akıllı telefona kullanıldı. Corning’e göre, “Gorilla Glass Nedir” diye sorduğumuzda Ağustos 2018 itibariyle, goril cam ile donatılmış 6 milyardan fazla akıllı telefon ve tablet var cevabını alıyoruz.

Yorumda Bulunun