Otomobil Markaları İçerisinde Son 30 Yılın En İyisi Hangisi?

Hangi otomobil markası alacağınıza karar veremediniz mi? Peki ya dünya sizce hangi otomobili tercih ediyor. Sizce son 30 yılın en iyi otomobil markaları nelerdir?

2019 yılında, dünyanın en büyük otomobil markalarının sıralamasında, yüzde 10′luk bir pazar payı ile Toyota birinci oldu. Gelir açısından, Toyota ve Volkswagen 2019’da dünyanın önde gelen otomobil markaları idi. Toyota, 2019’da yaklaşık 280 milyar ABD dolarından fazla gelir elde etti. 

Aşağıdaki videoda 0tomobil Endüstrisinde 1992′ den 2019′ a En Büyük 10 Otomobil Markalarının kapışmasını izleyebilirsiniz. Liste başından Toyota nın hiç inmediğine şahit olacaksınız. Peki ya diğer otomobil markaları?

En İyi Otomobil Markası

 Toyota markası, Japonya‘nın Toyota Motor Corporation firmasına aittir .

Otomobil Endüstrisinde Yeni Trendler

Artan çevre bilinci ve araç bağlama çabalarının ışığında, otomotiv üreticileri çeşitli yeni zorluklarla karşı karşıya kaldılar. Daha hafif malzemelere geçiş gibi piyasa eğilimleri ile elektrikli ve otonom araçlara yönelme eğilimi, endüstride devrim yarattı. Palo Alto merkezli Tesla Motors şu anda elektrifikasyona yönelen trendin öncüsü iken, Google ve Apple gibi benzer Kaliforniya şirketleri de bunu takip edebilir.

Tesla , 2019 yılında yaklaşık 367.000 araç teslim etti , yani Volkswagen Grubu’nun satış sayısı neredeyse 30 kat daha fazla. Tesla’nın ABD otomobil pazar payının yüzde bir ile iki arasında olduğuna inanılıyor.

Araç satışları ve geliri açısından Toyota ve Volkswagen, dünyadaki en başarılı otomobil üreticileri.

Otomobil Markaları – Corona Etkisi

2019-2020 koronavirüs krizinden önce, küresel otomotiv endüstrisi 2008-2009 mali krizinde sert bir darbe yedi ve General Motors krizin ardından yaklaşık 91 milyar ABD doları iflas ettiğini açıkladı. 2009 yılında, binek otomobiller için önemli satış pazarı olarak ortaya çıkan Çin hariç, otomobil satışları çoğu pazarda düştü .

2020’de otomobil pazarı yeniden serbest düşüşte. Ancak, Çin de bu kez büyük ölçüde etkilendi. Çinli üreticiler, uzun yıllar önce Asya ve Batı dünyasının diğer bölgelerindeki ortak girişim ortaklarından gelen irtibatı kesti ve küresel otomotiv endüstrisi, Çinli motorlu taşıtların ve parça üreticilerinin eksikliğinin etkisini hissetmeye başladı .

Peki ya sizin arabanız ne marka?

Yorumda Bulunun