Rakip Site Analizi

Rakip site analizi nasıl yapılır? Rakiplerin analizinde faydalı olan nedir? SEO ve PPC çabalarınızın yanı sıra; rakiplerinizin organik ve ücretli arama yoluyla potansiyel müşteri çekme konusundaki deneyiminden yararlanın, ana rakiplerinizi takip edin ve içeriğinizi geliştirin.

Çevrimiçi performansınızı analiz etmek, optimize etmek ve izlemek için ideal olan 3 ücretsiz siteyi sizler için sunuyoruz.

1. Woorank

Sitedeki hataları, kodda yazılan anahtar kelimeleri, optimize edilmemiş görüntüleri gösterir, site tasarımını uyarlanabilirlik ve mobil sürümün varlığı açısından kontrol eder.


2. SerpStat

Bir sitenin bulunduğu anahtar kelimelerin ve arama sorgularının bir listesini yapar, dinamikleri araştırır, aramadaki rakipleri, en popüler sorguları ve maliyetlerini görür.


3. Similarweb

Google Analytics’te gördüklerinize çok benzeyen verilerle neredeyse tam istatistikler verir. Ziyaretçiler, trafik kaynakları, giden ve gelen bağlantılar, ana anahtar kelimeler, sosyal ağlardan kaynaklar, içeriğe benzer siteler gösterir.

Rapor pdf veya excel dosyası olarak indirilebilir. Sitenizin istatistiklerini rakip sitelerle karşılaştırabilirsiniz. Rakip site analizi için temel işlevsellik yeterlidir. Tam işlevsellik abonelik ile kullanılabilir. Google Chrome için SimilarWeb uzantısı vardır.

Yorumda Bulunun