10 Maddede Tembel Bir İnsan Nasıl Çalışkan Olur?

Tembellik, bir organizmanın çalışmasına engel olan, hastalıklara davetiye çıkaran bir gişe memurudur. Tembellik ne kadar artarsa, vücudun iç sistemlerindeki dengesizlik ve başarısızlıklar o kadar artmaya başlar. Tembel bir insan nasıl çalışkan olur? İşte maddeler:

Tembellikle Başa Çıkmanın Yolları?

Tembellikle başa çıkmak oldukça kolaydır. İşte size tembellikle baş etmenin yolları:

1. Neşeli bir başlangıç yapın.

Güne coşku ve neşe ile başlayın: Hafif ısınma hareketlerinin ardından ılık bir duş alın, bir fincan kahve alın ve çalışma odasını havalandırın.


2. Önceliklerinizi iyi belirleyin ve planlarınızı iyi yapın.

Yapılacaklar listesi yapın, bunları önem sırasına göre sıralayın ve her biri için bir zaman aralığı seçin. Zaman yönetimini ihmal etmeyin – bir çok şey yapacak zamanınız olacak ve verimliliğiniz önemli ölçüde artacaktır.


3. Kahvaltıyı ihmal etmeyin.

Sağlıklı bir kahvaltı enerjinize güç katacaktır.  Enerji veren yiyecekleri (un, yulaf ezmesi, havuç, muz, elma, kabak çekirdeği) yemeyi tercih edin.


4. Ana görevlerinizi belirleyin.

Bugünün ana görevini tanımlayın. Vardiya başında en zor olanları yapın ve gün ortasına ve sonuna kadar hafif olanlar ile devam edin.


5. İlk adımı hemen at!

İlk adım zor bir andır. Görevi birkaç küçük adıma bölün ve adım adım tamamlayın. O zaman, en zor hedef bile yakın ve ulaşılabilir görünecek.


6. Yaptığınız işi değiştirin.

Bireysel yükleme zamanlamanızı tanımlayın. Örneğin, bir saatlik çalışmadan sonra ara verin. Birkaç dakika dikkati farklı yere odakladığınızda, bu, vücut sistemini yeniden başlatacaktır. Zihinsel stresi, fiziksel aktivite ile değiştirebilirsin – tembellik kaybolur ve başladığın işe kolayca devam edebilirsin.


7. Hedefler seçin.

Kendiniz için öncelikli bir motivasyon unsuru belirleyin. Hedeflerinizde başarıya ulaştığınızda; arkadaşlarınızın, yöneticilerinizin ve akrabalarınızın sizinle ne kadar gurur duyacağını düşünün.


8. Hiçbir şeyi ertelemeyin.

Bunu yarın yapacağım … yarından sonraki gün … Pazartesi günü … Hayır! Bugün ve şimdi. Değerli bir kuralı unutmayın: “Bugünün işini yarına bırakma.”


9. Bir iyimser olun.

Gezegenin iyimser insanlara ait olduğunu ve karamsarların her zaman geride kaldığını unutmayın. Sabah, kendinizi iyimser bir havaya sokun ve her şeyin içindeki iyiyi görmeye çalışın.


10. Motivenizi artıracak doğru insanlara odaklanın.

Ünlülerin başarı hikayelerini hatırlayın – Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg. Verimlilik, sıkı çalışma ve doğru hedef belirleme, yaşamda zirvelere ulaşmalarına yardımcı oldu. Tembellik, başarılı olmanızı engelleyemez!

Tembel bir insan nasıl çalışkan olur?

Tembel olma, başarılı ve mutlu ol!

Yorumda Bulunun