Video Pazarlama ile İlgili 30 Önemli Gerçek

Şu anda mevcut tüm dijital içerik türleri için video, en etkili, zengin ve marka mesajını doğru şekilde iletebilen bir araçtır . Son zamanlarda birçok pazarlamacının , dijital pazarlama kampanyalarında video türü içeriği kullanmasının nedeni budur .

Birçok araştırma, videonun diğer dijital içerik türleriyle karşılaştırıldığında, izleyiciyle en üst düzeyde etkileşime sahip dijital içerik türü olduğunu da belirtiyor . Ancak bu, dijital pazarlama kampanyalarında artık diğer dijital içerik türlerinin gerekli olmadığı anlamına gelmiyor.

Ve işte marka sahipleri ve pazarlamacılar için video pazarlama ile ilgili bilmeniz gereken 30 önemli gerçek :

1. Nielsen Global Reklamcılık Güven Raporundaki en son verilere dayanarak, müşterilerin% 48’i çevrimiçi video reklamcılığı şeklinde önerilere güvenmektedir .


2. Bir araştırma aynı zamanda dünya çapındaki pazarlamacıların yaklaşık % 52’sinin , video içeriğinin diğer dijital içerik türlerine kıyasla en iyi Yatırım Getirisini sağlayan dijital içerik türü olduğunu kabul ettiğini belirtmektedir .


3. Her video izleyen 5 kullanıcıdan biri ilk 10 saniye içinde bir video izlemeyi bırakacaktır . Bu nedenle, bir videonun ilk 10 saniyesi çok önemlidir ve mümkün olduğu kadar çekici yapılması gereken kritik anlardır, böylece izleyiciler videoyu tamamlamaları için izlemeleri gerektiğini hissederler.


4. Video içeriği, yalnızca ürün bilgilerini sunmak veya açık bir şekilde satmak yerine bir hikaye anlatmalıdır. Çünkü bir hikaye, izleyiciyle duygusal bağ kurmak, izleyiciler tarafından hatırlanmak ve izleyicilerin katılımını arttırmak için en etkili yöntemdir.


5. Video hikayesi serisi ve video içeriği yayınlamak için doğru zamanı ayarlamak , istenen sonuçları en üst düzeye çıkarabilir.


6. Başlık, içerik açıklamaları, etiketler ve hashtag bir video içeriğinin arama motorları ve sosyal medya üzerinde bulunabilirliğini basitleştirmek için çok önemlidir. Sonuçta, bu video görünürlüğü seviyesi, izleyici sayısı ve izleyici katılımı ile artacaktır.


7. Her sosyal medya türünün farklı bir kitle profili ve işlevi vardır . Bu nedenle, kullanılacak sosyal medya türünün seçilmesi, marka sahiplerinin veya pazarlamacıların hedef pazar ve dijital pazarlama kampanyası hedeflerine göre ayarlanmalıdır .


8. İnsanların çoğu, bilgileri görsel olarak daha kolay emer, bu nedenle bilgileri görsel olarak ileten video içeriği, diğer dijital içerik türlerine kıyasla en iyi dijital içerik türüdür.


9. % 71 pazarlamacılar , video içeriğinin diğer dijital içerik türlerine kıyasla en yüksek dönüşüm oranına sahip olduğunu kabul etmektedir.


10. Video içeriği viral olma potansiyeline sahiptir , çünkü sosyal medya kullanıcıları genellikle yalnızca veri veya gerçekleri içeren içeriklerden ziyade, duygularına dokunan içeriği paylaşmayı tercih ederler.


11. Cisco, 2021’deki internet veri trafiğinin % 82’sinin video içeriğinden geleceğini tahmin ediyor .


12. Video içeriği üretirken, kullanılan sosyal medya türü için doğru süreye ve marka mesajını iletmek için doğru video türüne dikkat etmek önemlidir .


13. Açılış sayfasında video içeriğinin kullanılması, dönüşümleri % 80’e kadar artırabilir .


14. Bir e-posta başlığında “video” kelimesini kullanmak, Tıklama Oranınızı % 65 artırabilir .


15. Tüketicilerin% 54’ü destekledikleri markalardan daha fazla  video içeriği görmek istiyor .


16. İzleyicilerin% 85’i, ilgili ürün hakkında bir video izledikten sonra bir ürün satın almakla ilgilenmektedir .


17. B2C pazarlamacılarının% 43’ü , video içeriğinin iş hedeflerine ulaşmak için en etkili içerik türü olduğunu kabul eder.


18. Her gün 500 milyondan fazla Facebook kullanıcısı, Facebook’ta video izlemektedir.


19. İnsan beyni görsel bilgiyi yazıdan 60 bin kat daha hızlı işler .


20. Bir web sitesinde video içeriğinin kullanılması , web sitesinin arama motoru arama sonuçlarının ilk sayfasında 50 kez kalma olasılığını artıracaktır .


21. Sosyal medyada video içeriğinin kullanılması , izleyicilerin katılım seviyesini 10 kat artırabilir.


22. İzleyicilerin% 92’si videoları akıllı telefonlarıyla diğer kullanıcılarla paylaşıyor .


23. Tüketicilerin% 90’ı , videonun bir ürün veya hizmet satın alma konusunda karar vermelerine yardımcı olduğunu belirtiyor.


24. Facebook’taki video içeriği, fotoğraf içeriğinden% 135 daha fazla organik erişime sahiptir.


25. Üst düzey yöneticilerin% 59’u , metin ve video aynı konu ve sayfadaysa, videoyu izlemeyi tercih ettiklerini kabul ediyor.


26. YouTube’daki video içeriği, bir günde küresel YouTube kullanıcıları tarafından 500 milyon saatten fazla görülmektedir.


27. Video içeriğinin% 51’i bir akıllı telefon aracılığıyla izleniyor .


28. İzleyiciler, videodan izlenen bilgilerin% 95’ini hatırlıyor ve bilgilerin yalnızca% 10’unu yazılı olarak okuyor.


29. İnternet kullanıcılarının yaklaşık% 50’si ürünü satın almadan önce bir marka veya ürün hakkında video arar.


30. İzleyicilerin% 80’i, son 30 yıl içinde gördükleri video reklamları hatırlayabilir .

Son olarak;

Yukarıdaki video pazarlaması ile ilgili 30 gerçek; video biçimindeki içeriğin, marka gelişimine yardımcı olabilecek üstün bir içerik türü olduğunu kanıtlar .

Ancak, video pazarlama ile ilgili 30 önemli gerçek; üretilen video içeriği dijital pazarlama kampanyasının hedeflerine uyarlanmamışsa, amacına uygun içerik kullanmıyorsa, kullanılan sosyal medya türüne adapte edilmemişse hiçbir şey ifade etmeyecektir.

Yorumda Bulunun