Yaratık Bilim Kurgu Filmleri Serisi – Alien

Sosyal medyada, Star Wars , Yüzüklerin Efendisi , Star Trek ve Harry Potter serileri hakkında paylaşımlar yapan izleyicileri görüyorsunuz, ancak bilim kurgu hayranlarının yeniden ziyaret etmeyi düşünmesi gereken başka bir bilim kurgu filmi var. Yaratık bilim kurgu filmleri arasında liste başını çeken bir film “ALİEN“.

Alien , Riden Scott tarafından 1979 yapımı Alien filmiyle başlayan bir, çizgi roman, kitap ve video oyunu yaratık bilim kurgu filmleri serisidir .

ALİEN (1979)

Bir uzay gemisi gemisi tehlikeli bir çağrı olarak bilinmeyen bir aktarım aldıktan sonra, mürettebattan birine gizemli bir yaşam formu saldırır ve kısa sürede yaşam döngüsünün sadece başladığını fark ederler.

ALİENS (1986)

Ellen Ripley, 57 yıldır aşırı uykuda kaldıktan sonra derin bir kurtarma ekibi tarafından kurtarıldı.  Nostromo’nun ziyaret ettiği gezegen kolonileşti, ancak temas kayboldu. 
Bu kez, sömürge denizcileri etkileyici bir ateş gücüne sahipler, ama bu yeterli olacak mı?

ALİEN 3 (1992)

Son karşılaşmasından sonra Ellen Ripley, maksimum güvenlik hapishanesi olan Fiorina 161’e düştü.  Varışından kısa bir süre sonra bir dizi garip ve ölümcül olay meydana geldiğinde, Ripley istenmeyen bir ziyaretçiyi beraberinde getirdiğini fark eder.

ALIEN: RESURRECTION (1997)

Ölümünden 200 yıl sonra Ellen Ripley güçlü bir insan / uzaylı melez klonu olarak yeniden canlandırıldı.  Uzay korsanlarından oluşan bir ekiple birlikte, ölümcül uzaylılarla tekrar savaşmalı ve Dünya’ya ulaşmalarını durdurmalıdır.

PROMETHEUS (2012)

İnsanlığın kökeni hakkındaki ipuçlarını takiben, bir ekip uzak bir gezegende bir yapı bulur, ancak yakında yalnız olmadıklarını fark ederler.

ALİEN: COVENANT (2017)

Uzak bir gezegene bağlı bir koloni gemisinin mürettebatı, hayal güçlerinin ötesinde bir tehditle keşfedilmemiş bir cenneti keşfeder ve üzücü bir kaçış girişiminde bulunmak zorunda kalırlar.

Yorumda Bulunun