Yarım Saat Teorisi Hayatınızı Nasıl Değiştirebilir?

Yarım saat teorisi ile hedeflere ulaşma yöntemi çok basit görünüyor.  Gerçekten işe yarıyor.

Bana tüm başarısızlıkların ana sebebinin ne olduğunu sorarsanız, cevap vereceğim: sabır eksikliği. Gerçek şu ki, başarı zaman alır. Ve büyük başarı çok daha fazla zaman alır. Evrenin en güçlü savaşçıları sabır ve zamandır.

Öldürdüğümüz zamanın aslında sizi öldürdüğünü unutmayın. Basit bir insan zamanını nasıl öldüreceğini, değerli bir insan zamanını nasıl kazanacağını düşünür.

Yeterli zamanım yok deme… Pasteur, Michelangelo, Leonardo da Vinci’nin de günleri 24 saatti…

Richard Branson bir gecede milyoner olmadı.

Madonna bir sabah pop müziğin kraliçesi olarak uyanmadı.

David Beckham birkaç antrenmanda süper futbolcuya dönüşmedi.

Teorinin Özü Nedir?

Her gün yarım saatini bir aktiviteye ayırmaya çalışın ve daha sonra geliştikçe onu karmaşıklaştırın. Bu yöntemin avantajı, kesinlikle herkese uygun olması ve herhangi bir programa kolayca entegre edilebilmesidir.

Bu, her gün okumak için yarım saat harcayacağınız anlamına gelebilir . Saçma, değil mi? Ama bu şekilde, bir yıl içinde yaklaşık 24 kitap okuyacaksınız.

Günde yarım saatini yabancı bir dil öğrenmeye veya başka faydalı beceriler edinmeye ayırabilirsiniz. Sonuç olarak, yıl sonuna kadar bu tam altı haftalık kurslarla eşdeğer olacak! Fena değil, ha?

Başarılı Olmak İçin Yarım Saat Teorisi Nasıl Kullanılır?

İlginizi çeken konu hakkında derinlemesine bilgi edinin, yeni uzmanlıklar edinin, deneyimlerinizi geliştirin. Altı ay içinde, seçilen yönde anlamaya başlayacaksınız, bir veya iki yıl içinde uzman olacaksınız.

Hayallerinize ulaşmak için her gün yarım saat ayırın. Bir roman yazın, kung fu çalışın, nadir balık üretin, yarış otomobilinizi toplayın. Zaman eksikliğinden dolayı sürekli ertelediklerinizi yapın.

Altı ay sonra geriye bakın ve nereden başladığınızı hatırlayın. Günde 30 dakika ile yolculuğunuzda ne kadar ilerlediğinize şaşıracaksınız.

Programdan saparsanız ve birkaç gün kaçırırsanız kendinizi kınamayın. Sadece sınıfa geri dönün ve kaldığınız yerden devam edin. Unutmayın: zaten diğer insanlardan çok daha fazlasını yapıyorsunuz.

Sabırlı olun. Anlık sonuçlara ulaşmayı beklemeyin. Her şeyin zamana ihtiyacı var. Amacınız ne kadar büyük olursa, o kadar çok adım gerekecektir.

Yorumda Bulunun